Shanghai JPS Medical Co., Ltd.

Veshje kirurgjikale

 • Sfungjer steril kirurgjik absorbues për prehër

  Sfungjer steril kirurgjik absorbues për prehër

  Sfungjerë xhirosh me garzë kirurgjikale 100% pambuk

  Tamponët e garzës palosen të gjitha me makinë.Fije e pastër 100% pambuku e siguron produktin të butë dhe ngjitës.Përthithja e lartë i bën jastëkët të përsosur për thithjen e gjakut të çdo eksudati.Në përputhje me kërkesat e klientëve, ne mund të prodhojmë lloje të ndryshme jastëkash, të tilla si të palosura dhe të shpalosura, me rreze x dhe jo me rreze x. Sfungjeri Lap është perfekt për funksionim.

 • Fashë elastike me ngjyrë të lartë të lëkurës

  Fashë elastike me ngjyrë të lartë të lëkurës

  Fashë elastike poliestër është bërë nga fije poliesteri dhe gome.selvaged me skajet fikse, ka elasticitet të përhershëm.

  Për trajtimin, kujdesin pas dhe parandalimin e përsëritjes së lëndimeve në punë dhe sportive, kujdesin pas dëmtimit dhe operacionit të venave me variçe si dhe për terapinë e insuficiencës venoze.

 • Lesh pambuku absorbues

  Lesh pambuku absorbues

  100% pambuk i pastër, me absorbueshmëri të lartë.Leshi absorbues i pambukut është pambuk i papërpunuar i cili është krehur për të hequr papastërtitë dhe më pas është zbardhur.
  Tekstura e leshit të pambukut është përgjithësisht shumë e mëndafshtë dhe e butë për shkak të përpunimit të veçantë të gërshetimit shumë herë. absorbueshmëri e lartë, pa acarim.

  Përdorur: Leshi i pambukut mund të përdoret ose përpunohet në një shumëllojshmëri të ishte, për të bërë top pambuku, fasha pambuku, jastëk pambuku mjekësor
  dhe kështu me radhë, mund të përdoret gjithashtu për të paketuar plagët dhe në detyra të tjera kirurgjikale pas sterilizimit.Është i përshtatshëm për pastrimin dhe fshirjen e plagëve, për aplikimin e kozmetikës.Ekonomik dhe i përshtatshëm për klinika, dentare, shtëpi pleqsh dhe spitale.

 • Bud pambuku

  Bud pambuku

  Cotton Bud është i shkëlqyeshëm si heqës grimi ose lustrim sepse këto shtupë pambuku të disponueshme janë të biodegradueshme.Dhe duke qenë se majat e tyre janë bërë me 100% pambuk, ato janë tepër të buta dhe pa pesticide duke i bërë ato të buta dhe të sigurta mjaftueshëm për t'u përdorur në një fëmijë dhe lëkurën më të ndjeshme.

 • Top pambuku absorbues mjekësor

  Top pambuku absorbues mjekësor

  Topat e pambukut janë një formë topthi e fibrës së butë pambuku 100% absorbuese mjekësore.Nëpërmjet makinës që funksionon, kapaku i pambukut përpunohet në formë topi, pa lirshmëri, me absorbueshmëri të shkëlqyer, të butë dhe pa acarim.Topat e pambukut kanë përdorime të shumëfishta në fushën mjekësore, duke përfshirë pastrimin e plagëve me peroksid hidrogjeni ose jod, aplikimin e pomadave lokale të tilla si salcat dhe kremrat, dhe ndalimin e gjakut pas injektimit.Procedurat kirurgjikale gjithashtu kërkojnë përdorimin e tyre për thithjen e gjakut të brendshëm dhe të përdoren për të mbuluar një plagë përpara se të fashohet.

 • Fashë garzë

  Fashë garzë

  Fashat e garzës janë bërë prej fije pambuku të pastër 100%, përmes temperaturës dhe presionit të lartë të degosur dhe zbardhur, të prerë gati, me absorbueshmëri të lartë.E butë, e rehatshme dhe me frymëmarrje.Rrotullat e fashës janë produktet e nevojshme për spitalin dhe familjen.

 • Tampona garzë sterile me ose pa rreze X

  Tampona garzë sterile me ose pa rreze X

  Ky produkt është bërë nga garzë 100% pambuk me trajtim të një procesi të veçantë,

  pa asnjë papastërti me procedurë gërshetimi.E butë, elastike, pa rreshtim, jo ​​irrituese

  dhe përdoret gjerësisht në operacionet kirurgjikale në spitale. Janë produkte të shëndetshme dhe të sigurta për përdorim mjekësor dhe personal.

  Sterilizimi me ETO dhe për përdorim të vetëm.

  Jetëgjatësia e produktit është 5 vjet.

  Përdorimi i caktuar:

  Tamponët e garzës sterile me rreze x janë të destinuara për pastrim, hemostazë, thithjen e gjakut dhe eksudimin nga plaga në operacionin invaziv kirurgjik.