Основни медицински инструменти

 • Ролна од хартија за испитување кревет Комбинирана ролна за кауч

  Ролна од хартија за испитување кревет Комбинирана ролна за кауч

  медицинска употреба ролна хартија за еднократна употреба на каучот
  Карактеристики
  1. Лесни, меки, флексибилни, дише и удобно
  2. Спречете и изолирајте го навлегувањето на прашина, честички, алкохол, крв, бактерии и вируси.
  3. Строга стандардна контрола на квалитетот
  4. Големината се достапни како што сакате
  5. Изработени од висококвалитетни PP+PE материјали
  6. со конкурентна цена
  7. Искусни работи, брза испорака, стабилен производствен капацитет

 • Медицинска креп-хартија

  Медицинска креп-хартија

  Креп-хартијата за завиткување е посебно решение за пакување за полесни инструменти и комплети и може да се користи како внатрешно или надворешно завиткување.

  Крепот е погоден за стерилизација на пареа, стерилизација со етилен оксид, стерилизација со гама зраци, стерилизација со зрачење или стерилизација со формалдехид на ниски температури и е сигурно решение за спречување на вкрстена контаминација со бактерии.Понудени три бои на крепот се сина, зелена и бела и различни големини се достапни на барање.

 • Јазик депресор

  Јазик депресор

  Јазичниот депресор (понекогаш се нарекува шпатула) е алатка што се користи во медицинската пракса за да се притисне јазикот за да се овозможи преглед на устата и грлото.

 • Три дела Шприц за еднократна употреба

  Три дела Шприц за еднократна употреба

  Комплетниот пакет за стерилизација е целосно безбеден од инфекција, униформноста во највисоките стандарди за квалитет е секогаш загарантирана под целосна контрола на квалитетот и исто така строг систем за проверка, острината на врвот на иглата со единствениот метод на мелење ја минимизира отпорноста на инјектирање.

  Пластичната главица со кодирана боја го олеснува идентификувањето на мерачот.Транспарентниот пластичен центар е идеален за следење на повратниот тек на крвта.

  КОД: SYG001

Остави поракаКонтактирајте не